Bikeři zdolávali rozhledny Jizerských hor

30. 05. 2010 Cyklistika « zpět

Jablonec - Trasa třetího ročníku ABB MTB Cupu, 54 km dlouhého závodu horských kol s množstvím stoupání i sjezdů, vedla méně známými, ale krásnými lokalitami Jizerských hor. Trasa zavedla závodníky na pět jizerskohorských rozhleden - Bramberk, Slovanku, Královku, Tanvaldský Špičák, Černou Studnici. Pro sportovní pohodáře byl připraven i kratší okruh o délce 33 km.

Na start obou tratí se za ideálního cyklistického počasí postavilo 337 bikerů a bikerek. Celkovým vítězem na hlavní trati (54 km) se stal Jan Hruška z klubu Volvo Auto Hase. Velice zdatně si počínali i jilemničtí závodníci z celku BFC Jilemnice Rostislav Havlíček a Martin Nesvadba, kteří ve své kategorii M40 vybojovali třetí a čtvrtou příčku. V absolutním pořadí jim pak patří 21., resp. 24. pozice.

Na krátké trase 33 kilometrů získali třetí příčky ve svých kategoriích Jan Procházka a Martina Procházková z Cyklo ski J. Žitník. Jitka Pešinová z Horní Branné se stala dokonce nejrychlejší ženou na této trati. (jk)