Ondřej Mikule opět mezi elitou

30. 05. 2010 Cyklistika « zpět

Bezděz - Další skvělý výsledek předvedl nadějný biker oblékající barvy Cyklo ski J. Žitník, Ondřej Mikule, při třetím díle série Author Maraton Tour - Author 50 Bezděz.

Na start pátého ročníku se postavilo přes 600 závodnic a závodníků, tedy o téměř dvě stě více než loni. Okruh vedoucí chráněným územím kolem dominanty královského hradu Bezděz byl velice bahnitý, neboť den před startem lilo jako z konve. Tradiční trasa s nevelkým převýšením 465 metrů tak byla letos o poznání náročnější.

I tak bylo tempo strhující. Ze startovního pole se brzy odpojilo trio největších favoritů, z nichž měl v koncovce nejvíce sil domácí Václav Ježek před Ondřejem Bambulou. Ve druhé skupině bojující o čtvrtou příčku a další posty v elitní desítce bojoval i Ondřej Mikule. Skupina se postupně zužovala, ale lomnický biker dokázal držet tempo s nejlepšími. V závěrečných kilometrech vykrystalizovaly dvě trojice bojující o čtvrté, respektive sedmé místo. V té druhé spurtoval do cíle i Mikule, a když v posledních metrech za sebou o sedm desetin sekundy nechal Václava Holuba, mohl se radovat z výborné 8. příčky. Ve své kategorii mužů do 30 let pak vybojoval vynikající 3. místo. (jk)