Kordík a Mikule uspěli na MČR v maratonu horských kol

21. 06. 2010 Cyklistika « zpět

Jablonné v Podještědí - Bikeři a bikerky absolvovali v sobotu letošní Mistrovství České republiky v maratonu horských kol. O medaile se bojovalo na jedné z nejtěžších tratí v republice, která se vine přes kopce a údolí Lužických hor po obou stranách česko-německé hranice.

Na královské 105kilometrové trati, kde se bojovalo o mistrovský dres, potvrdil svou letošní dominanci na všech distancích bikových závodů v ČR Jaroslav Kulhavý (Rubena Birell Specialized), který cílem na ranči Malevil projel v čase 4:11:41 a zvítězil tak s luxusním náskokem více než pěti minut. "Jel jsem si svoje tempo, jelo se mi dneska fakt dobře, přestože bahna bylo všude opravdu hodně," řekl Kulhavý v cíli.

V těžkých podmínkách se neztratili ani bikeři z Jičína a okolí. Mezi nejlepší se na mistrovské trati v absolutním pořadí prosadil Petr Kordík (Maraton centrum Jičín), který potvrdil dobrou letošní formu 26. příčkou, když na vítěze ztratil 53 minut. Ve své kategorii M30A však vybojoval dokonce parádní 8. pozici. Mezi elitní desítku (9.) své kategorie MHA se prosadil také Ondřej Mikule (Cyklo ski J. Žitník), který v absolutním pořadí zajel čtyřicátý nejrychlejší čas. Do první stovky a tím pádem i první čtvrtiny startovního pole se probojovali ještě bělohradský Jiří Štefan a jičínský Aleš Bílek.

Tradičně více cyklistů a cyklistek si trouflo na kratší 65kilometrovou trasu. Mezi nimi bylo i trio bronzových lyžařů z vancouverské olympiády Martin Jakš, Lukáš Bauer a Martin Koukal. Prvně jmenovaný pak dokázal všechny specialisty cyklisty zdolat, když zvítězil o minutu a jedenáct sekund před Martinem Splítkem. Z početné skupiny závodníků z nejbližšího okolí dosáhl na nejlepší umístění 27. Martin Kohl z celku Pells Bike Team Lomnice n/P, i on ve své kategorii získal postavení v nejlepší desítce. (jk)