Štěpán Trmata zajel výtečně na Drásalu

05. 07. 2010 Cyklistika « zpět

Bystřice p/H - O víkendu se jel v okolí Bystřice pod Hostýnem již 17. ročník jednoho z nejnáročnějších a úplně nejstaršího bikemaratonu v republice - Drásal. Hostýnské vrchy, ve kterých se vlní celých 117 km trati s převýšením více než 3200 metrů, dokonale prověří všechny účastníky.

Letos dosáhl nejrychlejšího času maratonec brněnského Merida Biking Teamu Jan Jobánek, který o dvě vteřiny v napínavém finiši porazil Jana Hrušku z týmu Volvo Auto Hase. Jobánek tak Hruškovi oplatil loňskou porážku, kdy kvůli defektu přišel v posledních kilometrech o vítězství. Trojnásobný vítěz z předchozích ročníků Ondřej Fojtík (Volvo Auto Hase) si tentokrát dojel pro bronz. Více než šest hodin s dlouhou tratí bojovala nejlepší žena Pavlína Černá (MTB Team Příchovice).

Mezi stovkami startujících podal výborný výkon jičínský Štěpán Trmata (Alltraining.cz), který předvedl mezi českou elitou v absolutním pořadí 22. nejrychlejší čas a ve své kategorii M30 vybojoval skvělé 7. místo. Do nejlepší stovky se probojoval osmdesátým druhým časem (37. v kategorii) i Aleš Bílek (Maraton centrum Jičín). (jk)