Kuntová na MČR o dvě příčky za olympioničkou Karolínou Erbanovou

06. 07. 2010 Cyklistika « zpět

Holíč - Na společné Česko-slovenské mistrovství republiky v silniční cyklistice byl letos upřen mimořádný zájem médií, především díky startu olympijské vítězky Martiny Sáblíkové. Fenomenální rychlobruslařka dokázala svůj motor hnát na plné obrátky i v sedle bicyklu a všem dokázala, že královnou šampionátu je zaslouženě ona, když získala všechny tři ženské tituly.

"Specialistky" cyklistky tentokrát výrazně zaostaly. Na stejné trati v časovce jednotlivkyň se mezi juniorkami představila i její reprezentační kolegyně z NowiS teamu Karolína Erbanová a také Vendula Kuntová z Jičína.

Kuntová upřednostňuje především horská kola, ale opět ukázala, že je velice všestrannou cyklistkou. Na dvacetikilometrové trati dokázala zajet čas 32:40 a to ji vyneslo na parádní pátou příčku. Na bronzovou "rychlobruslařku" Erbanovou ztratila dvě minuty a jedenáct sekund. Vítězkou se stala s převahou 41 sekund týmová spolujezdkyně Kuntové z Dukly Praha Dagmar Labáková. Pro zajímavost, Sáblíková byla rychlejší než jičínská naděje o 5 minut a 20 sekund. (jk)