Vendula Kuntová veze stříbro z mistrovství republiky

18. 07. 2010 Cyklistika « zpět

Kuřim - Vrchol domácí bikové sezony v cross country hostila v pátek a sobotu Kuřim. Pohár zde měl zastávku již v roce 2006 a pak v roce 2008. Právě před dvěma lety v Kuřimi vyhrála čerstvá držitelka stříbra z Pekingu Polka Maja Wloszczowska před Kateřinou Nash, mezi muži byl nejrychlejší Milan Spěšný. I letos měl závod světové obsazení, když největší favorit Jaroslav Kulhavý stál na startu jako novopečený mistr Evropy.

Okruh dlouhý 4,6 km, vedoucí po lesních cestách a cestičkách, které se střídají s prudkými sjezdy, krátkými výjezdy a 210 metry převýšení, favoritům seděl. Jaroslav Kulhavý i Kateřina Nash beze zbytku potvrdili svou roli a stali se dvacátými mistry republiky v cross country.

Výbornou jízdu v kategorii juniorek předvedla i Vendula Kuntová, jičínská naděje oblékající dres Dukly Praha. Výborně načasovala formu a po dvou pátých místech v pohárových závodech navázala na druhé místo z N. Města. Z vítězství se radovala suverénní Karolína Kalašová, jičínská bikerka brala stříbro také s velkým přehledem, když na bronzovou Juditu Lorencovou najela víc než minutu a půl.

Její bratr Lukáš se mezi téměř čtyřiceti žáky také neztratil. V celkovém hodnocení vybojoval pěkné 11. místo a získal další cenné zkušenosti. Devět soupeřů, kteří skončili před ním, je o rok starších, takže za rok může pomýšlet také hodně vysoko.

Novopacký Radek Ostrčil startující za Caffe Nannini Cenytisku.cz zajel v kategorii Muži Open sedmnáctý nejrychlejší čas. (jk)