Müller vyhrál packý MTB půlmaraton

21. 09. 2010 Cyklistika « zpět

Nová Paka - Za příjemného počasí vyjela v sobotu s úderem jedenácté hodiny více než stovka bikerů na 4. ročník novopackého MTB půlmaratonu. Závodníci měli před sebou, od místa startu na úpatí slalomového svahu Máchovky, 51, respektive 31 kilometrů na měkké, místy po nedávných deštích rozbahněné trati vedoucí většinou po lesních a polních cestách či trávě. Zvláště delší trať s převýšením 1395 km dala bikerům značně zabrat.

K prvnímu roztrhání balíku cyklistů došlo při výšlapu po šotolinové cestě sáňkařské dráhy na vrchol Máchova kopce. O něco později se utrhla dvojice, ve které byl výborný packý Dan Polman spolu s vrchlabským Markem Müllerem. Oba se vzorně střídali na špici a postupně zvyšovali svůj náskok sekundu za sekundou. Pět kilometrů před cílem však Dan Polman píchl zadní kolo, což ho určitě připravilo o stupně vítězů. Marek Müller zpomalil, ale po chvilce váhání, zda má počkat, nebo jet sám dál, když za sebou několik desítek metrů viděl dalšího borce, tak do toho šlápl a nikým neohrožován projel v čase 2:23:31 cílem na úpatí "packé sjezdovky".

Na druhém místě protnul pomyslnou cílovou páskou Tomáš Vagenknecht (2:24:18) z Nové Paky před dalším Pačákem a bývalým juniorským reprezentantem Jirkou Šormem (2:30:34), který tak vyhrál vyšší věkovou kategorii. "Takhle jsem snad v životě netrpěl. Od Kumburku jsem jel sám a byla to veliká dřina," řekl po dojezdu Jirka Šorm, který byl hned v zajetí své rodiny, přičemž však neopomenul zeptat se svého třináctiletého syna, jak se mu dařilo v juniorské kategorii.

Absolutní pořadí - 51 km (převýšení 1395 m, 62 startujících): 1. Marek Müller (KAH Vrchlabí) 2:23:31, 2. Tomáš Vagenknecht (Thank You Enika) 2:24:18, 3. Jiří Šorm (Spinfit Liberec) 2:30:34, 4. Tomáš Janda (Rotor bike Plzeň) 2:31:08, 5. Lukáš Tříska (Merida Biking Team) 2:35:20, 6. Tomáš Tichý (I - Trenink - com ) 2:35:51.

Absolutní pořadí - 34 km (převýšení 960 m, 41 startujících): 1. Leoš Baroch (Pell´s bike team Lomnice) 1:34:44, 2. Milan Luňák (koloobchod.cz) 1:37:11, 3. František Vagenknecht (lyžaři) 1:37:13, 4. Martin Fikar (BAC BAKAKO ZV 80 Nová Paka) 1:37:45, 5. Vojtěch Vaníček (BAC BAKAKO ZV 80 Nová Paka) 1:39:32, 6. Miloš Bujárek (Indoor Cycling Nová Paka) 1:40:47.

Starší žactvo - 2 km: 1. Monika Kotyková 9:16, 2. Klára Kotyková (obě Velocipéd klub Nová Paka) 9:44, 3. Daniel Rašín (Kobylice) 9:59.

Mladší žactvo - 1 km: 1. Jakub Ježek (Jilm Jilemnice) 4:38, 2. Martin Fejfar (Nová Paka ) 4:43,2, 3. Martin Komárek (Nová Paka) 4:43,5.

Na trati 51 km v kategorii 1973 a starší zvítězil Jiří Šorm (2:30:34) před Tomášem Jandou (2:31:08) a Pavlem Jiřenou (2:39:33). V ženách na téže trati byla nejlepší Aneta Pražáková (3:16:38) před Janou Riedlovou (3:26:19) a Romanou Ježkovou (3:28:26). Na trase 34 km obsadili prvá tři místa v kategorii 1974 a starší Zdeněk Vlačiha (52:15) před Tomášem Lelkem (2:00:26) a Václavem Vomáčkem (2:01:01). Tuto trať v kategorii juniorů vyhrál Jan Vetterle (1:43:59), 2. byl Václav Vomáčko jun. (1:45:43), 3. Jiřím Šormem jun. (1:52:00). (bas)