Lukáš Kunt zvítězil i v Jabkenicích

27. 10. 2010 Cyklistika « zpět

Jabkenice - Nevídaně početné startovní pole přivábil letošní ročník Jabkenického cyklokrosu. Na trať ve středočeské vísce nedaleko Mladé Boleslavi, kde se jel i vložený závod Jičínské cykloligy, se pustilo přes 140 závodnic a závodníků. V rámci závodů se jel i 5. závod Českého poháru Masters. Za vysokým počtem startujících stojí dobrá propagace, zajímavá jezdivá trať, vhodný termín a pěkné počasí.

K vidění byla řada reprezentantů ať již současných, tak i těch nedávno minulých. Za všechny jmenujme třeba světovými medailemi ověnčené Miloslava Kvasničku nebo Jiřího Pospíšila.

Výborně si mezi žáky počínal jičínský Lukáš Kunt, který i zde potvrdil, že ne náhodou vede průběžné pořadí Českého poháru. Své konkurenty porazil o více než 20 sekund. Vendula Kuntová brala 3. příčku mezi juniorkami, kadet Václav Vomáčko z MaratonCentra Jičín vybojoval osmou příčku. (jk)