Sprejera chytil ředitel školy při činu. Mladík po sobě musel uklízet
27. 03. 2009 Zprávy « zpět
Jičín - Téměř všechna města a obce se v poslední době potýkají se sprejery a podobnými vandaly, kteří svými výtvory hyzdí budovy a další místa. Výjimkou není ani Jičín, kde se s tímto nešvarem rovněž setkáváme. Naposledy to byla popsaná budova základní školy na Husově ulici, kde neznámý autor napsal na dvířka elektrického rozvaděče černým fixem nápis ALSKASZ.
Malování se mu zřejmě zalíbilo, a tak se o několik dní později vrátil zpět. V tomto případě měl ale smůlu. V okamžiku, kdy vytvářel na vstupních dveřích do šaten nápis White Street!, ho přistihl ředitel školy. Jednalo se o patnáctiletého mladíka z okresu Jičín, který ještě předtím, než skončil v rukou policistů, si musel vzít hadr a kbelík a svoje výtvory odstranit.
Během vyšetřování pak vyšlo najevo, že stejnými nápisy "vyzdobil" i základní školu v Železnické ulici. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na téměř šest tisíc korun. Vzhledem k tomu, že je již za své činy trestně odpovědný, byl v těchto dnech obviněn ze spáchání provinění poškozování cizí věci, kdy v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na šest měsíců. H. Klečalová, tisková mluvčí PČR