Advent začal, trhů v Jičíně se účastnil také vévoda Valdštejn
02. 12. 2009 Zprávy foto: 12 « zpět
Jičín - Zaplněným náměstím a okolními ulicemi proudí davy lidí, kterým trhovci nabízejí zboží s předvánoční tematikou a kolemjdoucí lákají třeba na svařené víno. Podobný obrázek bylo možné o víkendu spatřit ve většině českých měst, která ožila atmosférou začínajícího adventu.
V Jičíně se při té příležitosti konaly v sobotu například Valdštejnské adventní trhy, jejichž součástí byla i soutěž o čokoládový dukát, který rozdával Albrecht z Valdštejna a jeho doprovod všem dětem, které z domova přinesly dekorace k ozdobě vánočního stromku vedle kašny na Žižkově náměstí.
V Jičíně se navíc už v pátek uskutečnil slavnostní program spojený s rozsvěcením vánočních stromů, které zdobí nejfrekventovanější části města. Předvánoční trhy a další kulturní nebo společenské akce budou probíhat i nadcházející víkend v řadě měst a obcí regionu. Například v sobotu bude v Hořicích od rána probíhat tradiční Adventní trh na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde vystoupí žáci škol a Hořická dechovka. (jn)
Foto: Jiří Němeček











