Krajské miliony na nové vodovody a kanalizační sítě

09. 04. 2010 Zprávy « zpět

Jičínsko - Prvních zhruba dvanáct ze sedmadvaceti milionů korun rozdělili v minulých dnech krajští zastupitelé na podporu výstavby nových vodovodů a kanalizačních sítí. Finance půjdou na projekty menších obcí a vesnic hlavně na Jičínsku.

Přes dva miliony dostanou Žlunice a s finanční pomocí mohou letos počítat i další obce na Jičínsku, například Slatiny, Sukorady nebo Bašnice.

Kraj letos rozdělí celkem 27 milionů korun na vodohospodářské projekty s cílem pomoci menším obcím splnit přísné evropské normy v oblasti odkanalizování a čištění odpadních vod. Dotacemi zároveň také zlepšuje situaci v zásobování obyvatel pitnou vodou v místech, kde je jí nedostatek. Za posledních šest let uvolnil kraj na tyto účely přes 330 milionů. (jn)