Šubr: Příprava rozpočtu byla letos nejhorší
16. 12. 2011 Zprávy « zpět
Lázně Bělohrad - Kolem pětačtyřiceti milionů korun bude mít příští rok k dispozici lázeňské město, které bude hospodařit s částkou o více než dva a půl milionu korun nižší než letos.
"U daňových příjmů jsme výhled snížili celkově o pět procent, abychom měli případně rezervu, takže vycházíme spíš ze skromnějšího rozpočtu. Na investice nám sice moc peněz nezbyde, raději však budeme doufat, že realita by mohla být nakonec příznivější," říká bělohradský starosta Pavel Šubr.
Balíček úsporných opatření pocítí i místní organizace, dotkne se například školských zařízení, která nemohou počítat se zvýšením finančních příspěvků, které stagnují už třetím rokem. Rozpočet kvůli krizi nepočítá ani s příjmy z prodeje pozemků nebo dalších nemovitostí. "Šokující pro mě je, že se nám opět snížil příspěvek na výkon státní správy. Jako starosta připravuju rozpočet už řadu let, ale nikdy to nebylo tak složité jako letos," poznamenal Šubr. (jn)