Aleš Babák se loučil s vrcholovou hráčskou kariérou

13. 12. 2012 Zprávy foto: 1 « zpět

Jičín - Aleš Babák, dlouholetá opora extraligových házenkářů v Jičíně, se v sobotu na palubovce sportovního areálu před domácím publikem rozloučil s vrcholovou hráčskou kariérou.

U extraligového týmu, který zatím v tabulce figuruje na průběžné třetí příčce, bude ovšem dál působit na pozici trenéra. Aleš Babák, který v extralize odehrál 434 utkání a nastřílel 1410 branek, patří k nejznámějším sportovním osobnostem města, házené se věnuje už od školních let, a byl tak i jedním ze strůjců obrovského vzedmutí jičínské házené, která si před dvaceti lety postupně prorazila cestu z krajského přeboru až do nejvyšší domácí soutěže.

"Nebylo to náhlé rozhodnutí, o ukončení hráčské kariéry jsem začal uvažovat už dřív, když extraligový celek posílili mladší hráči, kteří mají obrovský talent, hrají s mladickým elánem a velkou rychlostí," říká Babák, který se už od letošního jara začal podílet na trénování a do základu nenastupuje. Aktivnímu sportu však sbohem neřekl. Dál hraje házenou za jičínské "céčko" a v případě potřeby je připraven posílit i "béčko", ale pravidelně nastupuje například i v soutěži neregistrovaných fotbalistů za Sport Club, kde byl nejlepším střelcem. (jn)

Foto: Jiří Němeček

foto