Policie dopadla muže, kterého viní z brutálního napadení kadeřnice v Hořicích
11. 03. 2013 Zprávy « zpět
Hořice - Brutální napadení kadeřnice v Hořicích, které policisté vyšetřují jako pokus o vraždu, je zřejmě objasněno. Hradečtí kriminalisté už zadrželi a obvinili dvacetiletého muže z Hořicka pro podezření ze spáchání tohoto zvlášť závažného zločinu.
"Muž je podezřelý, že letos 21. února fyzicky napadl třiapadesátiletou kadeřnici v provozovně v ulici Pod Lipou v Hořicích. Motiv útoku byl s největší pravděpodobností loupežný," informovala Ivana Ježková, mluvčí krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.
Ženu mladý útočník udeřil tak silně, že zůstala v bezvědomí ležet na zemi. S velmi těžkým zraněním hlavy, které podle vyšetřovatelů nasvědčovalo už od počátku cizímu zavinění, ji po zavírací době salonu nalezl až její příbuzný. Okamžitě poté byla převezena do hradecké fakultní nemocnice, kde se lékařům podařilo její život po několika dnech umělého spánku zachránit.
"Kriminalisté zahájili rozsáhlé vyšetřování, díky kterému se jim za dva týdny po činu podařilo obvinit mladíka, kterému v případě uznání viny a odsouzení hrozí až výjimečný trest. Soudce okresního soudu akceptoval náš podnět a na muže uvalil vazbu," upřesnila Ježková.
Policisté s ohledem na důležité procesní úkony a pokračující vyšetřování nechtějí k obviněnému muži prozatím poskytovat žádné bližší informace, které by mohly vést ke zjištění jeho totožnosti. "S touto žádostí přicházíme zcela výjimečně, a to s ohledem na plánovaný velmi důležitý procesní úkon," uvedla mluvčí. Policie přitom v minulých dnech intenzivně pátrala po lidech, kteří kadeřnictví v odpoledních hodinách krátce před útokem navštívili. Svědectví zákazníků chtěla použít právě k dopadení pachatele. (jn)