Čeněk Strašík ředitelské místo v Technických službách obhájil
04. 07. 2014 Zprávy « zpět
Jičín - Čeněk Strašík zůstane nadále ve funkci ředitele Technických služeb, stejně jako všichni ostatní šéfové příspěvkových organizací města prošel hodnocením, při kterém speciální komise prověřuje jejich organizační schopnosti, způsob hospodaření nebo spolupráci s vedením města.
Stejné hodnocení absolvovali v posledních dvou letech s kladným výsledkem také ředitelé Kulturních zařízení města, Sportovních zařízení města a městské knihovny. "První kolo máme za sebou, hodnocením prošli postupně všichni ředitelé. Zda bude tento způsob kontroly zachován i v budoucnu, rozhodne nové zastupitelstvo po říjnových komunálních volbách," sdělil jičínský starosta Jiří Liška.
Hodnocení, které by mělo u všech organizací probíhat minimálně jednou za dva roky, zavedli radní loni v reakci na požadavky některých zastupitelů, kteří původně požadovali, aby město vždy po šesti letech vypisovalo na ředitelská místa konkurzy. V případě, že je komise složená ze zastupitelů a úředníků města s prací ředitelů spokojena, zůstávají ve svých funkcích. V opačném případě by podle přijatých pravidel svou pozici museli obhajovat ve výběrovém řízení, pokud se pak do něj přihlásí. (jn)