Knihovna vydává publikaci vzpomínek jičínských pamětníků na období druhé světové války

20. 05. 2016 Zprávy « zpět

Jičín - Knihovna Václava Čtvrtka vydává v rámci své edice Jičínsko novou knihu nazvanou Jak to viděli v Jičíně: střípky vzpomínek na II. světovou válku a osvobození. Jak už název napovídá, věnována je válečné době v Jičíně a svými vzpomínkami do souboru přispěli Miroslav Matouš, Vilém Hofman, Robert Kvaček, Stanislav Hylmar, Ivan Matějka a Václav Rybařík.

"Inspirací pro vznik této publikace bylo vystoupení pana Miroslava Matouše na loňském pořadu věnovaném kulatému výročí ukončení druhé světové války, další pobídkou k vydání vzpomínek byl rozhovor s MUDr. Vilémem Hofmanem, který sám má o čem vyprávět a doporučil mi další pamětníky," říká ředitelka knihovny Jana Benešová, která publikaci uspořádala.

Vyprávění pamětníků doprovází dobové fotografie a nechybí ani portréty vzpomínajících z dob, kdy byli dětmi či mladíky.

Slavnostní uvedení knihy se uskuteční ve středu 25. května od 18 hodin v sálku jičínské knihovny. Kniha bude v prodeji v knihovně a po svém uvedení také v městském informačním centru. (ip)