Výstavy betlémů je možné navštívit v Nové Pace, Bělohradě a Lomnici

05. 12. 2016 Zprávy « zpět

Jičínsko - Příležitost zpříjemnit si adventní čas návštěvou výstavy betlémů mají nyní návštěvníci novopackého a lomnického muzea a také Památníku K. V. Raise v Bělohradě.

V Nové Pace mohou až do 20. prosince zavítat do Suchardova domu na tradiční výstavu vyřezávaných betlémů Novopacka. Otevřeno je denně od 8.30 do 12 a od 13 do 16.30. Na sv. Lucii, v úterý 13. prosince od 17 do 20 hodin, si expozici návštěvníci mohou prohlédnout při svitu svíček.

Výstava betlémů v bělohradském Památníku K. V. Raise probíhá letos až do 30. prosince. K vidění jsou betlémy například Ivana Tišnovského, Evy Pavlíkové, Miroslava Hykyše a dalších sběratelů a výrobců. Otevřeno je od úterý do pátku od 14 do 16 hodin a o víkendech od 9 do 12 a od 14 do 16 hodin. Mimo tento čas si lze domluvit skupinovou návštěvu na tel. 739 629 482. Zavřeno bude pouze od 24. do 27. prosince.

V lomnickém muzeu se od 3. prosince koná již 15. ročník výstavy betlémů. Otevřeno je denně od 9 do 16 hodin. Výstava bude přístupná až do Tří králů. Ve dnech 24. a 31. prosince a 1. ledna je zavřeno. Návštěvníci se mohou těšit na betlémy mechanické, skříňkové, závěsné, statické či kostelní.

Expozici letos doplní nabídka různého vánočního zboží, jako jsou pohlednice, dekorace, novodobé betlémy, světelné okenní portály, skleněné figurky a vánoční suchary. Svoji premiéru bude mít i zcela nový papírový vystřihovací betlém malíře Jiřího Škopka a jeho dcery Markéty.

Výstava betlémů bude od 26. do 31. prosince probíhat také v Muzeu přírody Český ráj. (red)