Jičín vylepší stav ulice U Tržiště
09. 06. 2017 Zprávy « zpět
Jičín - Další z ulic na Novém Městě projde v dohledné době kompletní rekonstrukcí. Výrazné zlepšení stavu povrchů komunikací mohou očekávat motoristé a obyvatelé v ulici U Tržiště.
"Jde o zhruba čtvrt kilometru dlouhý úsek, kde nové povrchy dostane vozovka i chodníky a také tam budou položeny nové obrubníky. Důvodem je výměna nízkotlakého plynovodu a plynovodních přípojek, kterou na příští rok plánuje společnost Innogy. Vyzvali jsme proto k iniciativě také firmu ČEZ a vodohospodáře, kteří rovněž uvažují o rekonstrukci svých sítí v této lokalitě," přiblížil rozsah prací místostarosta Petr Hamáček.
Radnice usiluje o koordinaci všech akcí, aby poté mohla provést kompletní obnovu ulice. "Silnice i chodníky jsou ve špatném stavu, vzhled ulice by se výrazně zlepšil," poznamenal místostarosta Jan Jiřička. Celkové náklady města se odhadují na čtyři miliony korun, finální položení nového asfaltového koberce a nové dlažby by se mohlo uskutečnit v průběhu druhé poloviny příštího roku, krátce po dokončení rekonstrukce inženýrských sítí. (jn)