Údržba silnic během zimy byla dražší

01. 03. 2019 Zprávy « zpět

Hradec Králové - Náročnější klimatické podmínky předchozích týdnů prověřily nejen techniku cestářů, ale i jejich pokladnu. Zimní údržba silnic totiž meziročně podražila, zatím vychází o 17 milionů dráž ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Jak informoval mluvčí Hradeckého kraje Michal Friček, dosud cestáři v kraji spotřebovali kolem dvaceti tisíc tun soli a skoro osm tisíc tun inertních materiálů.

"Prosinec byl z pohledu silničářů průměrný až podprůměrný, ale leden přinesl nadprůměrné srážky, které si vynutily intenzivní zimní údržbu. Vyslovená kalamita vyžadující uzavření silnic na delší dobu nebyla. Vše se nám dařilo zvládat, přestože při kombinaci sněžení a silného větru to nebylo jednoduché," komentoval dosavadní průběh zimní údržby náměstek hejtmana Martin Červíček.

Náklady na zimní údržbu v Královéhradeckém kraji se pohybují v poměrně širokém intervalu od několika desítek milionů až po částku přesahující dvě stě milionů. Záleží na klimatických podmínkách. (jn)