Rozsvícení vánočního stromu v Jičíně proběhne i letos, lidé ho ale budou sledovat ze svých domovů

26. 11. 2020 Zprávy « zpět

Jičín – Ani v době covidových omezení nepřijdou lidé v Jičíně o tradiční adventní rozsvěcení vánočního stromu na Valdštejnově náměstí. Tentokrát se ale místo v centru města sejdou před monitory svých počítačů, radnice totiž slavnost plánuje odvysílat jako videopřenos na internetu. Chce tak lidem umožnit prožít tuto sváteční chvíli i v době omezeného shromažďování.

„Přestože je nám to strašně líto, letos se v tuto mimořádnou chvíli zkrátka nemůžeme potkat v centru města. Právě proto jsme se rozhodli, že kouzlo zkusíme zprostředkovat pomocí technologií 21. století, abychom si všichni v teple domova mohli rozsvícení užít,“ uvádí jičínská radnice na městské facebookové stránce, kde o víkendu zveřejní odkaz pro připojení k videopřenosu.

„Vánoční stromeček je už na náměstí a s největší pravděpodobností by měl být rozsvícen na první adventní neděli 29. listopadu, a to bez přítomnosti občanů, bez pozvánek, stejně jako to budou realizovat i v hlavním městě na Staroměstském náměstí,“ potvrzuje starosta Jičína Jan Malý.

Začátek internetové premiéry je plánován na 17. hodinu, zaznít má nejprve sváteční přání starosty města a pak se spolu se stromečkem rozzáří také všechny ozdoby a 3D dekory v zámeckém parku. (zan)