Do prostor na zámku, kde sídlilo po několik let informační centrum, se nastěhuje základní umělecká škola. Bude tam probíhat výuka, ale nejspíš jen dočasně

21. 06. 2021 Zprávy « zpět

Jičín – Prostory v přízemí arkádového nádvoří Valdštejnského zámku využije k expanzi základní umělecká škola. Dříve tam provizorně úřadovalo městské informační centrum, teď tam má probíhat výuka. Pravděpodobně ale jen dočasně. Městští radní schválili smlouvu o výpůjčce na šest let, doba se může ale zkrátit. Záviset to bude na tom, kdy začne plánovaná rekonstrukce zámku. Místnosti město poskytne bezplatně.

„Smlouva je uzavřena na dobu určitou, podmínkou ale je, že pokud bude zahájena rekonstrukce zámku, poskytne základní umělecká škola tyto prostory těm, kteří budou rekonstrukcí postiženi,“ uvedl jičínský místostarosta Petr Hamáček.

Základní umělecká škola J. B. Foerstera sídlí na zámku už mnoho let. Stále se ale potýká s nedostatkem prostor, zatímco počet zájemců o studium průběžně narůstá. V místnostech na arkádovém nádvoří sídlilo městské informační centrum v letech 2014 až 2021, kdy se tam muselo přestěhovat po rozsáhlé havárii topných rozvodů na sklonku roku 2013. Letos se vrátilo do zrekonstruovaných prostor s výhledem na Valdštejnovo náměstí. (zan)