Nájemce hotelu Start dostal výpověď
23. 02. 2007 Zprávy « zpět
Jičín - Výpověď z nájmu hotelu Start dostala společnost DC Point. Důvodem je plánovaná rekonstrukce hotelu ze strany amerického investora.
\"Společnost DC Point měla nájemní smlouvu pouze do doby, než se posune celá záležitost ohledně rekonstrukce hotelu. Výpověď je šestiměsíční, během této doby by měla být zpracována projektová dokumentace na oddělení sportovní a hotelové části. S ukončením nájemního vztahu tedy počítáme koncem srpna,\" uvedl vedoucí úřadu Peter Bareš.
Následně bude podle něho připravena i projektová dokumentace a zažádáno o stavební povolení. \"O dalším postupu budeme s americkou stranou jednat první týden v březnu. Na každou část projektu nyní Američané zpracovávají studii proveditelnosti, přičemž zároveň hledají konkrétní provozovatele jednotlivých objektů,\" upřesnil starosta Martin Puš.
Právě rekonstrukce hotelu má přijít z celého projektu na řadu jako první. Na tuto akci pak hodlá americká strana na základě posledních vyjádření vyčlenit až 150 milionů korun. (ft)