Jičín přispěje stanici pro postižená zvířata
16. 03. 2007 Zprávy « zpět
Libštát - Deseti tisíci korun přispěje letos město Jičín na provoz Stanice pro hendikepovaná zvířata v Libštátě. Radnice tak vyhověla žádosti, se kterou se ni minulý týden obrátili zástupci provozovatele.
\"Je to poprvé, co tak učiníme, a rozhodně se nebráníme tomu, abychom na provoz tohoto zařízení přispívali pravidelně každý rok,\" říká jičínský starosta Martin Puš.
Zaměstnanci útulku se starají o nalezená nemocná a postižená zvířata, která by bez lidské pomoci ve volné přírodě zahynula.
Stanice pro hendikepovaná zvířata v Libštátě přijme ročně podle informací Svazu ochránců přírody - Křižánky kolem 200 živočichů, zhruba polovina z nich se vyléčená vrací zpět do přírody. K nejčastějším úrazům, kvůli kterým se zvířata dostávají do péče pracovníků těchto stanic, patří střet s automobilem a popáleniny od elektrického vedení. (šik, jn)