Sborový zpěv zazní na Májovém koncertu
11. 05. 2007 Zprávy « zpět
Nová Paka - V rámci hudebního festivalu Královéhradeckých slavností sborového zpěvu pořádá 18. května novopacký smíšený pěvecký sbor Hlas ve spolupráci s MKS Májový koncert sborového zpěvu, který ve velkém sále kulturního střediska začíná v 19 hodin.
Kromě Hlasu pod vedením sbormistryně Petry Lukavcové vystoupí sbory Gybon a Vokální harmonie.
Smíšený studentský sbor Gybon, který pod vedením sbormistra Jaromíra Schejbala působí při hradeckém Gymnáziu B. Němcové, je nositelem řady zlatých mezinárodních ocenění. Z Hradce Králové je i komorní ženský sbor Vokální harmonie. V jeho čele rovněž stojí Jaromír Schejbal a sbor má na svém kontě přes sto vystoupení v řadě zemí Evropy.
Posluchači se mohou těšit na široký repertoár, který obsáhne hudbu mnoha období. Během večera tak zazní české lidovky, spirituály, latinské písně i melodie z muzikálů. (red)