Z peněz na rozvoj venkova čerpají i obce na Jičínsku

25. 05. 2007 Zprávy « zpět

Hradec Králové, Mlázovice - Celkem pětačtyřicet milionů korun rozdělil letos Královéhradecký kraj mezi 184 žadatelů v rámci Programu obnovy venkova. O zbývajících třinácti milionech pro obce rozhodli krajští zastupitelé minulý týden.

Jedním z úspěšných žadatelů jsou například Mlázovice, které získaly dotaci 192 tisíc korun. Peníze městečku pomohou s financováním rekonstrukce části náměstí.

\"Na náměstí dojde k položení obrubníků v parku, výměně části staré kanalizace, zpevnění vozovky a položení nového asfaltového koberce, opravě staré části komunikace, obnově chodníků a úpravě zeleně. Veškeré práce by měly být hotovy do podzimu,\" upřesnil starosta Tomáš Komárek.

Dodal, že na parkové úpravy v prostoru náměstí získaly Mlázovice příspěvek 50 tisíc korun také prostřednictvím mikroregionu Lázeňsko.

\"Hlavním cílem programu je pomoci obcím s obnovou jejich majetku. Peníze slouží hlavně při rekonstrukcích, například školských budov, sportovišť, kulturních zařízení, úřadů a místních komunikací nebo k výsadbě zeleně,\" uvedl náměstek hejtmana kraje Helmut Dohnálek. (jn)