Jičín hodlá opravit sousoší svaté Trojice
08. 06. 2007 Zprávy « zpět
Jičín - K podání dodatečné žádosti do Programu regenerace městských památkových zón a rezervací se rozhodli v minulých týdnech jičínští radní. Přiměla je k tomu příležitost, kterou poskytuje ministerstvo kultury vyhlášením zvláštního dotačního titulu, jenž je zacílen mimo prohlášené kulturní památky.
Jičín tak má další příležitost, jak získat peníze díky své předchozí výhře v krajském kole soutěže programu regenerace. Pokud se to podaří, chce radnice peníze použít na rekonstrukci sousoší svaté Trojice.
\"Ministerstvo vyšlo vstříc přihlášeným do programu a vyhlásilo letos poprvé dotační titul, který je určený právě pro vítěze krajských kol programu regenerace. Tento dotační titul se týká pouze objektů, které jsou v památkové rezervaci, nejsou kulturní památkou a jsou v majetku města,\" přibližuje podmínky místostarosta Jičína Richard Koníř.
\"U nás se ukázalo jako poměrně složitý problém takový objekt najít, nicméně skupina pro regeneraci objevila objekt svaté Trojice u kostela, takže přihlašujeme do programu opravu tohoto sousoší,\" přiblížil Koníř.
Celková cena renovace byla vyčíslena na 150 tisíc korun, spoluúčast města by v případě získání dotace činila padesát procent. (zan)