Pořídí nové zastřešené pódium pro kulturní akce

21. 03. 2008 Zprávy « zpět

Jičín - Nové venkovní pódium využitelné při pořádání široké škály kulturních a společenských akcí mají v úmyslu letos pořídit v Jičíně. To by mělo vyhovět jak nárokům na univerzální použitelnost, tak splnit také podmínku snadné montáže a demontáže.

"Plánujeme nákup nového hliníkového pódia včetně zastřešení, které by bylo možné využívat při širším okruhu kulturních akcí. V Jičíně nám velmi chybí a doposud si jej musíme půjčovat, což není vždy jednoduché ani levné. Nákup byl zařazen do letošního rozpočtu města, " informoval místostarosta Richard Koníř.

Jičínu zatím v některých případech zapůjčuje pódium novopacký pivovar v rámci reklamní reciprocity a při festivalu Jičín - město pohádky využívá speciální pohádkové pódium. To se ale k jinému účelu příliš nehodí. "Máme i vlastní pódium, které zajišťují Technické služby. Je ale bez střechy, jeho stavba je zdlouhavá a náročná a také už má své odslouženo," podotýká Koníř s tím, že běžná cena za zapůjčení zastřešeného pódia činí kolem 30 tisíc korun.

"Pokud zde chceme pořádat pravidelné kulturní akce, nákup kvalitního vybavení se Jičínu určitě vyplatí. V rozpočtu je na nákup pódia pamatováno částkou 590 tisíc korun a jeho výběr má na starosti ředitel Kulturních zařízení města pan Nožička," doplnil místostarosta. (zan)