Město podpoří Běh naděje
29. 08. 2008 Zprávy « zpět
Jičín - Novou sportovně-společenskou humanitární akci pod názvem Běh naděje, která navazuje na předchozí ročníky Běhu Terryho Foxe a proběhne letos i v Jičíně, podpoří příspěvkem také místní radnice.
"Běh naděje u nás pořádá Sokolská župa Jičínská-Bergrova 12. září v jičínské lipové aleji s průběžným startem od 10 hodin. Radní schválili pořadatelům příspěvek pět tisíc korun," informoval vedoucí radnice Peter Bareš.
Běh naděje se letos v České republice koná poprvé, zdaleka ale nejde o novinku. Inspiruje se tradiční akcí pořádanou na podporu výzkumu rakoviny u nás už od roku 1993 pod názvem Běh Terryho Foxe. Ta se zrodila před více než 25 lety v Kanadě a rozšířila se do více než 50 zemí světa. Stejně jako v jejím případě má Běh naděje za úkol stát se součástí boje proti rakovině a podpory prevence onemocnění civilizačními chorobami v podobě netradiční veřejné sbírky spojené s aktivním pohybem zahrnujícím běh, chůzi, jízdu na kole či kolečkových bruslích, a to pro všechny věkové kategorie účastníků. (zan)