Packý filmař má další ocenění
07. 11. 2008 Zprávy « zpět
Nová Paka - Hned ze dvou festivalů amatérských filmařů si v posledních dnech odvezl významná ocenění novopacký dokumentarista Karel Pokorný.
Na soutěži pořádané Českým klubem kinoamatérů v Praze získal první místo za dokument Přervané okovy, který je věnován památce Jaroslava Veselého z Jičína, jenž zahynul během okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a jehož tragický osud připomíná pomník na Letné v Jičíně.
Čestné uznání si Karel Pokorný odvezl o víkendu z 47. ročníku přehlídky Benátky filmových amatérů, kde představil dokument Muž jménem Jan. Snímek je vzpomínkou na Jana Palacha, který se na protest proti srpnové okupaci v roce 1968 zapálil na Václavském náměstí v centru Prahy. (jn)