Lidé z Popovic se dočkali bezpečné cesty do Jičína
05. 12. 2008 Zprávy « zpět
Jičín - S nadcházející zimou dostali obyvatelé Popovic možnost konečně absolvovat celou cestu mezi osadou a Jičínem pěšky či na kole v bezpečí mimo běžný provoz na silnici. Ještě před spadnutím první sněhové pokrývky dovedli stavbaři na hranici osady závěrečný úsek stezky pro chodce a cyklisty, který letos navázal na předchozí etapy výstavby komunikace, která před tím končila u vjezdu do závodu Ronal.
"V tuto chvíli je stavba těsně před dokončením, zbývají ještě nějaké drobnější práce v některých úsecích. Myslím si, že je to z hlediska bezpečnosti obrovský přínos. Obyvatelé Popovic by ale stezku rádi prodloužili ještě dál, než bude končit nyní. Víme o tom, že zatáčka naproti cihelně není uspokojivě vyřešena, záležitost je třeba ale řešit i po majetkové stránce," podotýká starosta Jičína Martin Puš.
Město vybudovalo poslední úsek cyklochodníku za přispění 1,5 milionu korun ze státního fondu dopravní infrastruktury. Celkové náklady akce přesáhly 3,6 milionu korun.
Cyklisté a chodci tak po letech budování stezky podél popovické silnice budou moci využít novou komunikaci pro bezpečné cestování v celé její délce, výjimkou zůstane pouze překonání železničního přejezdu. (zan)