Sportovní zprávy Orientační běh

Sportovní zprávy

O víkendu se běžely závody Loko Tour 2019

06. 08. 2019 Orientační běh

Jičínsko - Dva velice náročné závody v orientačním běhu uspořádali o víkendu členové oddílu Lokomotiva Liberec v Bedřichově. Centrem byla startovní plocha na lyžařskou Jizerskou padesátku. Závodilo se v těžkém podmáčeném podhorském terénu plném kamenů, popadaných stromů, hustníků a bažinek. Ve… » celý článek

Mistrovství světa veteránů v orientačním běhu

29. 07. 2019 Orientační běh

Jičín - Jedním z vrcholů orienťácké sezony je každoročně Mistrovství světa veteránů (WMOC), které se vloni konalo v Dánsku a letos se od 6. do 12. července pořadatelskou zemí stalo Lotyšsko. Do Pobaltí vyrazilo počátkem července více než 3700 veteránů od kategorií HW35 až po HW90 (to jsou… » celý článek

Tomáš Zalaba na dorosteneckém ME

08. 07. 2019 Orientační běh

Jičín - Přímo z dějiště Mistrovství České republiky (23. 6.) odjela česká dorostenecká reprezentace v orientačním běhu na Mistrovství Evropy do Běloruska. V nominaci byl v kategorii H18 i jičínský Tomáš Zalaba. V konkurenci závodníků z 31 zemí a zhruba stovky soupeřů v kategorii se Zalaba… » celý článek

Orientační běh: o víkendu se závodilo o mistrovské tituly

25. 06. 2019 Orientační běh

Jičínsko - Nedaleko Markoušovic u Velkých Svatoňovic se sešli o víkendu orientační běžci, aby bojovali o mistrovské tituly na krátké trati. Pěkné závody připravili svědomitě pořadatelé z Lokomotivy Trutnov a hledat kontroly se po oba dny vydalo více než patnáct set závodníků. Zejména v neděli,… » celý článek

Jičínští muži mistry oblasti ve štafetách. Ženy jsou třetí

11. 06. 2019 Orientační běh

Jičín - Mistry Východočeské oblasti ve štafetách se v Hradci Králové stali jičínští orientační běžci v hlavní kategorii mužů (H21) ve složení Zlámal, Zikmund, Holas. V hlavní kategorii žen (D21) obsadily Zlámalová, Matějková a Vejražková 3. místo. Ve veteránské kategorii žen (D105) se mistryněmi… » celý článek

V Hradci se uskutečnil závěrečný žebříčkový závod OB

Jičínsko - Městským sprintem byla ukončena jarní část Východočeského žebříčku v orientačním běhu. Pořadatelé ze Slávie Hradec Králové připravili pro více než sedm set závodníků městský sprint, jehož tratě převážně vedly městskou zástavbou na Slezském Předměstí s cílem na stadionu Slavie. O… » celý článek